Centra logistyczne – bezcenna pomoc

Prawdopodobnie duża ilość z was korzystała z zakupów poprzez sieć internetową. W takich przypadkach zachwycamy się jakością produktów danego sklepu, lecz nie doceniamy tego, jak ogromną rolę odgrywają centra dystrybucji. Czy zastanawialiśmy się jaką drogę przebywa wasz produkt od czasu zamówienia do ostatecznego odebrania? Dziś postaramy się Wam, czytelnikom, to wyjaśnić!

Jak to działa?

Prawdopodobnie nie zdajecie sprawy z tego, co za chwile Wam powiemy, ale w przypadku takich centrów, przeprowadza się wpierw badania popytowe, aby określić, co będzie cieszyło się zwiększonym popytem w danym miejscu w określonym czasie. Osobami, którymi zajmują się tym zadaniem, są logistycy tworzący odrębny dział w danym centrum lub wynajęci pracownicy z firmy logistyczne w Polsce. Na podstawie ich wyników takie miejsca wypełniane są produktami, którymi interesują się konsumenci.

Szybsze działanie

Centra dystrybucji znacznie przyspieszają proces realizacji dostawy, zwłaszcza w przypadku kiedy paczka jest niewielkich rozmiarów. Jeżeli pojedyncze sklepy nie współpracowałyby z takimi instytucjami, musiałyby zamawiać brakujące towary wprost od producenta, co byłoby nie tylko czasochłonne (produkt wędrowałby prawdopodobnie z innego kraju), ale także kosztowne. Skraca to proces dostawy  wręcz do minimum.

Zalety

Współpraca z centrum dystrybucji ma swoje bardzo upraszczające życie zalety. Nawiązanie takiej relacji pozwala nam na bieżące kontrolowanie stanów naszych magazynów. W wypadku powstania braków dedykowane tej czynności oprogramowanie pozwala na uzupełnienie braków przez kilka kliknięć. A jakby to było w przypadku zamawiania towarów wprost od producenta? Musielibyśmy wykonać kilka telefonów lub napisać serię maili. Kto ma na to czas?

Podsumowanie

Jak widać, podjęcie współpracy z takim obiektem realizującym usługi logistyczne, będzie świetnym krokiem w celu efektywnego rozwoju naszego sklepu. W dzisiejszych czasach, klienci prócz idealnej jakości, cenią oni także czas wykonywania usługi. Nawet w momencie, kiedy nie posiadamy danego produktu w asortymencie, dzięki kontaktom w takim centrum, jesteśmy w stanie zatrzymać klienta przez szybkie dostarczenie jego zamówienia, wprost do domu.