Czym jest coworking?

idea coworkingu

Prawdopodobnie we współczesnym rynku przedsiębiorców już nie raz słyszeliśmy o coworkingu. Nie zdziwimy się jednak, że duża część z was wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, czym charakteryzuje się ta idea i czy można ją zastosować w codziennym życiu? Nie musicie się już obawiać niczego, gdyż będziemy dziś waszą przystanią w poszukiwaniu specjalistycznej wiedzy!

Skąd to się wzięło?

Sam pomysł coworkingu powstał oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Stał się on wprost idealnym wyjściem dla tych, którzy poszukują poczucia niezależności przy pracy freelancerskiej, jednak cenią sobie bardzo obecność i uwagi innych. Gdybyśmy mieli w prosty sposób wytłumaczyć co i jak, to zawarlibyśmy wszystko w słowach: zmodyfikowana biurowa kultura pracy. Zamiast klasycznego zamknięcia w tzw. boksach niczym w korporacji, pracujemy w otwartej przestrzeni, wraz z innymi ludźmi, wykonującymi pracę na swój rachunek.

biuro coworkingowe

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Gdy wspominamy o zaletach, to nie sposób nie zacząć od tego, co odróżnia je od samotnej pracy w zaciszu domowym, czyli… ludziach! Czasami nie zdajemy sobie sprawy z faktu, ile może wnieść opinia kogoś z zewnątrz! Wymiana opinii, luźnych myśli, czy nawet zwykła rozmowa może zadziałać iście cudownie na nasz workflow! Co lepsze, gdy widzimy, że naszym „kolegom z biura” coś się udaje, gwarantujemy Wam, że zadziała to na was równie motywująco!

Przynależność do grupy

Coworking oferuje nam również to, czego każdy z nas poszukuje podświadomie, czyli poczucie przynależności. Widząc innych freelancerów pracujących tak jak my, nie będziemy czuć się, tak osamotnieni w naszej „walce”. Podobnie jak my, będą się oni zmagać z problemami zbliżonej natury. Kto wie, może i oni pomogą nam je rozwiązać? Nigdy nie wiecie, kto siedzi w tym samym pokoju!

coworking w pracy

Podsumowanie

Jak widzicie, coworking to naprawdę ciekawe rozwiązanie dla przedstawicieli „wolnych zawodów”. Dobrze wiemy, że czasami każdemu może zabraknąć motywacji. Nie możemy się załamywać! Rozwiązanie tego problemu jest być może na wyciągnięcie ręki!