E-mail marketing – jak to z nim jest?

e-mail marketing dla początkujących

Będąc przedsiębiorcą, powinno nam zależeć na tym, aby osiągać maksymalnie wysokie wyniki. Natomiast aby starac się realizować to, co wcześniej założyliśmy, musimy stale docierać do nowych klientów. W dzisiejszych czasach istnieje przeogromna ilość sposobów na zrobienie tego, lecz dzisiaj skupimy się na tym, który często bywa traktowany jako przestarzały, czyli e-mail marketingu.

Czy e-mail wciąż żyje?

Z jakiegoś powodu przyjęty został pogląd mówiący o tym, że wiadomości e-mail przeszły już dawno do lamusa i w żaden sposób nie mogą być one traktowane poważnie w erze mediów społecznościowych. Na całe szczęście, jest to kompletnie błędny pogląd, gdyż gdy spojrzymy na statystki, ujrzymy, że jest to bezsprzecznie najskuteczniejszy sposób na komunikację w internecie. E-maile mają się świetnie, więc czemu by z tego nie skorzystać?

Jak to działa?

Marketing e-mailowy jest oparty o naszą bazę adresów, której e-mail marketing w praktyceuporządkowanie może nam pomóc w cały procesie docierania do klientów. Takie działanie nazywamy segmentacją i polega ono na pewnym uszeregowaniu naszej bazy według pewnych podobnych atrybutów takich jak płeć, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa domowego, podejmowane akcje na naszej stronie czy nawet historii zakupowej. Daje to nam możliwość dokładnego targetowania naszych maili, gdyż inny komunikat będzie wartościowy dla kobiety z jednym dzieckiem mieszkającej w mieście powyżej 100 tysięcy, średnio wydającej 400 złotych w naszym sklepie niż do mężczyzny, który nie posiada dzieci i wydaje około 50 złotych.

Co po kampanii?

Po zakończeniu kampanii e-mailowej warto zająć się odpowiednią analizą otrzymałeś e-mail!otrzymanych danych. Dzięki nim będziemy dokładnie wiedzieć jaki efekt przyniosło nasze działanie i co można poprawić. Co więcej, w stosunkowo prosty sposób będziemy mogli wyłapać adresy, które wcale nie otwierają naszych maili, lub – co gorsza – dla naszego biznesu, nie docierają do ludzi. Gwarantujemy wam, że takie raporty staną się waszą ulubioną lekturą!

Podsumowanie

Wbrew popularności mediów społecznościowych, poczta elektroniczna wcale nie straciła na sile. Mimo tego, że tak ogromna ilość ludzi korzysta z Facebooka czy Instagrama, znacznie większy odsetek ludzi korzysta z maila. Czy to w pracy, czy to w domu, niektórzy pozostają stale w połączeniu ze swoją skrzynką. Czemu więc z tego nie skorzystać?