Łódź – nowa przystań biznesowa

biurowce imagine offices

W ciągu paru ostatnich lat wizerunek Łodzi zaczął się drastycznie zmieniać. Przybyło nowych przedsięwzięć oraz inwestycji. Rewitalizacja centrum Łodzi przyciągnęła inwestorów. Do 2019 w mieście ma być otwartych nawet 15 nowych biurowców. To około 20 tysięcy miejsc pracy!

Skala inwestycji biurowych pokazuje, że Łódź stała się atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu. Bardzo dużo biurowców powstaje w Nowym Centrum Łodzi, na rogu ulic Sienkiewicza i Piłsudskiego, a na skrzyżowaniu marszałków powstaje kompleks biurowy Imagine Offices.

Zainteresowanie wykazują przede wszystkim branże IT oraz sektor nowoczesnych usług biurowych. To właśnie z myślą o nich budowane są nowoczesne biura ze wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami. Wiele z powstających biurowców już przed otwarciem ma zainteresowanych najemców. Inwestycje miały narzuconą gwarancję aż 50-60 procent najemców na powierzchnie biurowe. Łódź jest także konkurencyjna cenowo z innymi ośrodkami biznesu. Za wynajem powierzchni klasy A trzeba liczyć się z kosztami ok. 11-13 euro za 1 metr kwadratowy.

Obecnie w trendach biznesowych możemy zauważyć, że większość najemców to firmy IT, innowacyjne technologie oraz nowoczesne usługi biznesowe. Takich firm powstaje coraz więcej, a ich dynamiczny rozwój sprawia, że zapotrzebowanie na biura wciąż jest bardzo duże. Najwięcej takich firm powstaje w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku. Firmy szukają konkurencyjnych ofert biurowych, dlatego miasta takie jak Poznań czy Łódź mają szansę na niesamowity rozwój. W dodatku zaobserwować można zainteresowanie zagranicznych firm, które dotychczas za swoją siedzibę wybierali stolicę kraju. Obecnie ich zainteresowanie przeniosło się także na inne miasta.

Łódź to miasto z ogromnym potencjałem. Deweloperzy nie boją się go wykorzystywać i stawiają na śmiałe i nowoczesne inwestycje. Najemców nie brakuje, a dodatkowo ma to pozytywny wpływ na rozwój rynku mieszkaniowego. Najbliższe lata pod względem rozwoju wyglądają dla Łodzi naprawdę kolorowo!