Samodzielna księgowość w zasięgu ręki – Taxomatic

Zastanawiałeś się kiedyś, przedsiębiorco, czy możesz zrezygnować z biura rachunkowego albo księgowego, którzy dość sporo kosztują Twoją firmę? Na pewno tak. Okazuje się, że samo podjęcie decyzji jest tu najtrudniejszym krokiem, ponieważ reszta jest bajecznie prosta. Wystarczy znaleźć idealny program do samodzielnego księgowania i nauczyć się z niego korzystać.

Każdy właściciel przedsiębiorstwa zdaje sobie sprawę, że nie można obejść się bez księgowości. Nie każdy jednak wie, że można obejść się bez księgowego. Samodzielne zajmowanie się finansami oraz dokumentami firmy jest coraz bardziej popularne – zwłaszcza wśród małych i średnich przedsiębiorców. To rozwiązanie jest przede wszystkim tańsze i mniej czasochłonne. Programy internetowe, które pozwalają wykonywać obowiązki księgowego online, przeżywają swój renesans i nic nie zwiastuje, by miało się to zakończyć. Wśród nich odnajdziemy narzędzie Taxomatic (https://www.taxomatic.pl) – iście rewolucyjną formę księgowości, dzięki której wszelkie trudności finansowe pokonamy w mig!

Taniej i bezpieczniej

Dzięki korzystaniu ze sprawdzonego i przede wszystkim profesjonalnego programu jakim jest Taxomatic, możemy mieć pewność, że nie przepłacamy, a wszelkie elementy bezpieczeństwa są zachowane. Koszt księgowego co miesiąc to około 1500 złotych, koszt biura rachunkowego – około 1000 złotych. A gdzie w tym wszystkim jeszcze miejsce na sprawy okołoksięgowe?

Taxomatic to program, który możemy przetestować za darmo, korzystając z wersji demo. Jeśli nam się spodoba i okaże się wygodne oraz intuicyjny – warto zainwestować w któryś z pakietów. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że najdroższy pakiet jest ponad 10 razy tańszy niż koszt utrzymania księgowego.

Co do bezpieczeństwa – najlepiej jest, kiedy o tym, co dzieje się wewnątrz budżetu firmy, wie wyłącznie jej zarząd. Wówczas nie trzeba martwić się o wyjawianie danych, wychodzenie na jaw naszych problemów finansowych czy też dokumentów. Program Taxomatic obsługiwany jest przez specjalnie przygotowaną chmurę, na której gromadzimy nasze dane. Została ona opatrzona certyfikatami bezpieczeństwa, dzięki czemu nic z niej nie „wypłynie”.

Dużo funkcji – mało pracy

Warto wiedzieć, że Taxomatic, jako jeden z nielicznych narzędzi do księgowania online, stawia na kompleksowość oferowanych rozwiązań. Na jego interfejsie odnajdziemy nie tylko klasyczne funkcje wystawiania faktur czy ich przyjmowania. Tutaj spotkamy się z całym spektrum możliwości. Od prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, przez wirtualne prowadzenie magazynu, tworzenie baz danych kontrahentów i pracowników, generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego, korzystanie z usług Poczty Polskiej, czy przeglądanie raportów i analiz z naszych działań finansowych.