Wymiana walut – online czy tradycyjnie?

Osoba zaglądająca do swojego portfela i siedząca przed komputerem

Posiadając na wymianę – lub chcąc kupić – waluty, zazwyczaj zależy nam na najlepszym możliwym rozwiązaniu, które pomogłoby nam zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie nie zajmowało dużo czasu. Dzisiaj zastanowimy się, co jest lepszym sposobem, aby pozbyć się obcych jednostek monetarnych, zestawiając ze sobą tradycyjną wymianę oraz tę, której można dokonać za pośrednictwem sieci.

Tradycyjne rozwiązania

Tradycyjne rozwiązania to – prościej mówiąc – obiekty stacjonarne, które umożliwiają kupno i sprzedaż walut. Mamy tu więc na myśli kantory, lombardy i banki. Aby wymienić w nich pieniądze, najpierw trzeba je odszukać w miejscu pobytu, a to dopiero jeden z problemów związanych ze standardowymi rozwiązaniami.

Inne to oczywiście konieczność marnowania czasu na szukanie najlepszej stacjonarnej oferty oraz związane z tym niebezpieczeństwo (noszenie ze sobą sporych ilości gotówki to nie jest dobry pomysł). Nie bez znaczenia jest także fakt, że tradycyjne kantory czy lombardy oznaczają przeważnie spory spread, który uderza w portfel klienta. Opłacalność wymiany jest jeszcze niższa w przypadku banków.

Notowania waluty

Nowoczesna wymiana walut online

Innym sposobem na pozbycie się obcej waluty (lub stanie się jej posiadaczem) jest skorzystanie z usług kantorów internetowych. Tego typu platformy działają w Polsce od 2010 roku i obecnie są w zupełności bezpieczne. Wymiana pieniędzy za pośrednictwem serwisów internetowych odbywa się bardzo szybko i sprawnie (niektóre z nich gwarantują, że pieniądze można mieć na koncie nawet w 15 minut od momentu dokonania transakcji).

Porównując kursy, które proponują placówki stacjonarne i internetowe można dostrzec, że te drugie proponują zdecydowanie korzystniejsze warunki wymiany. Niekiedy różnica może wynosić nawet kilkanaście groszy na pojedynczej jednostce! Chociaż przy niewielkich kwotach może to wynieść niewiele, to przy większych sumach będzie to miało ogromne znaczenie!

Banknot obcej walutyPamiętajcie, że prawie wszystkie miejsca w sieci, które trudnią się opisywanymi usługami, podają aktualne kursy walut (np. Dobry Kantor). Dzięki temu każdy zyskuje możliwość kupna lub sprzedaży w dowolnym, optymalnym momencie.

Z powyższego jednoznacznie wynika, że kantory online pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Podsumowanie

Zdecydowanie warto korzystać z rozwiązań, które daje nam rozwój technologiczny. Wymiana walut online wydaje się znacznie korzystniejszą opcją niż korzystanie z usług obiektów stacjonarnych.